Монтаж теплої підлоги

З тих пір, як людство почало облаштовувати своє житло, робити його комфортним, тепло стало найголовнішим атрибутом затишку. У наш час нічого не змінилося.

 Ми ставимо склопакети, утеплюємо квартири зовні, купуємо теплі пледи і намагаємося оптимізувати опалення в квартирах і будинках. Але як не крути, найбільше ми хочемо зберегти в теплі ноги.

 У пострадянських країнах, то чи як данина традиціям, то чи як варіант практичності, до сих пір прийнято утеплювати підлоги всілякими килимами або сучасної його модифікацією ковроліном. Але всі ми знаємо, що це найкращі пилозбірники.

І ніякої пилосос і вибивачка в самій міцній руці не зможе витягти з нього і половини пилу, що накопичився, вовни і волосся. А для людей, які страждають всілякими алергіями, це найнебезпечніший подразник, який робить життя нестерпним.

 Але, на щастя для людей і на жаль для килимів, на сучасному ринку з’явився альтернативний метод підігріву підлоги система тепла підлога. Принцип роботи цієї системи дуже простий нагрівальний кабель укладається в бетонну стяжку, забезпечується терморегулятором і термодатчиком, а на бетонну стяжку лягає будь-яке підлогове покриття паркет, лінолеум, плитка.

Установка і монтаж теплої підлоги

За допомогою терморегулятора і датчика температури теплої підлоги система нагрівання самостійно визначає і коригує температуру нагрівання підлоги, так само це можна робити вручну. Нагрівальний кабель це основа системи обігріву підлоги, тому при установці теплої підлоги до нагрівального кабелю пред’являються дуже жорсткі вимоги безпеки.

Не дивлячись на те, що кабель перебувати під 30 50 мм бетонної розтяжкою, в разі неполадок можна в будь-який момент провести його діагностику. В основному використовують одножильні TXLP / 1 і двожильні TXLP / 2 кабелі.

Одним з переваг системи теплої підлоги є те, що тепло рівномірно розподіляється по всій площі приміщення знизу – вгору. Так само це допомагає економити на опаленні, так як більше немає необхідності нераціонально включати опалення на повну потужність.

Не дивлячись на те, що монтаж теплої підлоги досить простий, все ж перед початком робіт слід проконсультуватися з фахівцями. Все залежить від параметрів і особливостей приміщення.

 Більшою популярністю користується саме електричний тепла підлога, але крім нього існує так само водяний. Найчастіше він використовується в приватних будинках, так як установка такої системи в квартирах вимагає особливого дозволу, можливість отримання якого дуже малоймовірна.

А вся проблема в тому, що водяна підлога необхідно підключати до системи водопостачання, яка в висотних будинках, як відомо, загальна. У той час як електричний підлогу можна встановлювати скрізь.

 Монтаж теплої підлоги. Багатьох цікавить питання з приводу сумісності теплої підлоги і підлогового покриття. Наприклад, побоювання з приводу дерев’яного покриття. Так, він не дуже довго вам прослужить, якщо постійно буде піддаватися високій температурі, але спеціально для теплих підлог була розроблена спеціальна паркетна дошка, яка цілком з ними сумісна.

Дуже хороша в якості підлогового покриття для теплої підлоги керамічна плитка. А ось покриття з коркового матеріалу краще не використовувати разом з теплими підлогами, так як це абсолютно безглуздо. З досить товстого прогумованого підстави такого покриття тепло навіть не буде доходити до вас. Такі покриття є дуже сильними теплоізоляторами.

 Перед тим, як встановлювати систему теплих підлог, необхідно чітко визначиться, як буде розташовуватися меблі в квартирі. Адже прогрівати ділянки, на яких знаходяться шафи і дивани, буде нераціонально. Так само можна встановити теплу підлогу тільки в санвузлі або на кухні.

 Проводити монтаж теплих підлог самостійно дуже небезпечно, тому краще звернутися до фахівців. Система ні в якому разі не повинна підключатися до розетки їй необхідний стаціонарний джерело живлення. Якщо для покриття використовується мінеральна вата, пергамін або руберойд, то ширина бетонної стяжки повинна бути не менше 2 см.

 В процесі заливки кабелю бетоном необхідно ретельно стежити, щоб не пошкодити нагрівальний кабель, інакше виправляти помилки буде дорого. Скорочувати або подовжувати нагрівальний кабель строго заборонено. Під час заливки кабелю потрібно стежити за тим, щоб біля кабелю не утворювалися повітряні кишені. Нагрівальний кабель заборонено включати протягом 28 днів, після заливки бетоном. Після того, як кабель залитий в бетон, бажано намалювати схему укладання кабелю і зберегти в надійному місці.

 Тепла підлога є однією з найбезпечніших і екологічних систем в світі. Ця система не висушує і не спалює повітря, на відміну від традиційного опалення, і вологість повітря залишається на комфортному рівні. У всьому світі система теплої підлоги набирає все більше популярності. Тому як вартість його набагато нижче вартості використання інших видів опалення.