Електропроводка в дерев’яному будинку

Кожен з нас мріє мати затишний куточок, в якому можна сховатися від міської суєти і буденних проблем. Хтось уявляє його як безлюдний острів, а хтось як дерев’яний будиночок на березі озера, оточеному сосновим лісом. Так чи інакше, такий заміський будиночок повинен мати кожна людина, і нехай це буде хоча б звичайний дачну ділянку в приміській зоні.

Останнім часом все більше людей віддають перевагу екологічно чистим матеріалам для створення житла або заміських будинків. Одним з таких матеріалів є клеєний брус. Деревина володіє особливими властивостями, а в поєднанні з сучасними технологіями дозволяє створити воістину довговічне і порівняно недороге житло.

Будівництво будинків з клеєного бруса має безліч переваг. Таке будівництво проводитися швидко (3-6 місяців) і має невисоку вартість, тому як будинки з клеєного бруса легкі і для зведення фундаменту не потрібні дорогі технології. Такі будинки дуже комфортні і красиві, як зовні, так і всередині.

Тепло в них відмінно зберігається навіть взимку. Дихаюча структура деревини забезпечує екологічну та санітарну безпеку. Клеєний брус дуже стійкий до будь-яких умов погоди, так як оброблений антисептичними і вогнестійкість речовинами. Таким чином, будинок з клеєного бруса буде служити вам дуже довго, і приносити задоволення від проживання в ньому.

Так як деревина все ж відноситься до легкозаймистих матеріалів, то електропроводка в будинках з клеєного бруса повинна проектуватися специфічним чином, ретельно враховуючи всі особливості такого житла. Згідно з нормами безпеки електропроводку в дерев’яному будинку необхідно укладати в ізолюючу вогнестійкість оболонку. Для цього використовують сталеву або мідну трубу, металевий рукав або ПВХ короб, який не горить. Труби зсередини повинні бути пофарбовані або оцинковані.

Монтаж електропроводки в дерев’яному будинку

Існує два види електромонтажу в дерев’яному будинку прихований і відкритий. При прихованій електропроводці монтаж виконується всередині стін, в стелях і під підлогами. В процесі будівництва дерев’яного будинку в брусі робляться штраби, – вертикальні поглиблення діаметром 25-50 мм. Через них пускають електрокабелі в трубах по закінченню будівництва будинку. Такий спосіб установки електрики в дерев’яному будинку дуже зручний, адже кабелі та короби не псують естетичний вигляд кімнат зайвими виступами. Але при прихованому монтажі електропроводки дуже складно зробити будь-які доповнення, коли будинок вже добудований, так як без порушення цілісності поверхні стін не обійтися.

Відкрита електропроводка монтується на поверхні стін і стель в металевому рукаві або ПВХ коробках з негорючого матеріалу. Електропроводка в зрубі в основному монтується в ПВХ коробках. Використання таких коробів має ряд переваг: кабелі добре охолоджуються, зручно прокладати додаткові кабелі при необхідності, безперешкодний доступ до кабелів для їх заміни.

Звичайно ж, відкриту електропроводку в дерев’яному будинку прокласти набагато простіше, але у багатьох виникає естетичний питання. Не дуже вигідно виглядають білі або металеві панельки на дерев’яній стіні. А їх в кожній кімнаті має бути чимало це і кабелі до вимикачів, і кабелі до розеток. Але сучасні виробники подбали про красу вашого житла в таких побутових питаннях. Сьогодні можна підібрати ПВХ коробки будь-якого кольору і навіть фактури.

Якщо ви не дуже вимогливі до зовнішнього вигляду кімнат свого дерев’яного будинку або ж це просто дачну ділянку, і ви розраховуєте особливо не витрачатися на монтаж електропроводки, то можна використовувати більш прості методи прокладки кабелів електрики. Для цього використовують ретро-кабелі. Такий вид електропроводки стає все більше популярним, що пов’язано з модою на будь-які ретро-аксесуари в побуті. Кабелі монтуються до стін і стелі спеціальними кріпленнями, які можна підібрати під колір кабелю.

Або якщо вже зовсім не морочитися кабельними нюансами, то можна виконати електромонтаж в брущатий будинку зовсім традиційним способом закріпити кабель електропроводки звичайними будівельними дужками. Таким чином, його можна в будь-який момент замінити або перемістити.

Абсолютно вся електропроводка в дерев’яних будинках повинна бути виконана трьох або п’яти жильним кабелем, і обов’язково заземлена. Є деякі рекомендації щодо виконання прокладки електрики в дерев’яному будинку.

Всі з’єднання електричної проводки обов’язково повинні перебувати в розподільних коробках. Якщо кабель проходить через дерев’яну стіну, то він повинен бути поміщений в металеву трубу в місці переходу.

 Доступ до розподільних коробок повинен бути відкритий. Якщо будинок має кілька поверхів, то бажано встановити поверхові електрощітки. Це допоможе знизити навантаження на головний розподільний щит і заощадити на електромонтажних витратах. Всі матеріали, які використовуються при електромонтажі в дерев’яному будинку, повинні мати сертифікати якості України і сертифікати з пожежної безпеки.